79017, Львів, вул. Левицького, 95 konsrus@lviv.farlep.net +38 (032) 275-05-77, +38-067-672-85-58 konsruslviv

субота, 12 листопада 2016 р.

Політолог розповів, чого не пробачить Трамп чинній українській владі

Після перемоги на президентських виборах у Сполучених Штатах Америки Дональд Трамп не пробачить українській владі спроб його дискредитувати критичними заявами та скандалом навколо Пола Манафорта.
Таку думку ЗМІ  висловив політолог, директор Українського інституту аналізу та менеджменту політики Руслан Бортнік.
Він зазначив, що результати президентських виборів у США стали  шоком тільки для українців.
«Для американців це сюрприз і досить прогнозований, бо в США до останнього говорили, що розрив між кандидатами був мінімальний», -  підкреслив політолог.
На такі результати голосування, вважає він, вплинуло кілька факторів.
«Перш за все, на заході організувався протестний електорат. Я це називаю ефектом Brexit, коли люди йдуть голосувати, тому що не задоволені політикою нинішніх західних еліт.  Мова про зовнішню політику, яка привела до дестабілізації Близького Сходу, відновлення риторики холодної війни з Росією і не приводить до економічного добробуту. По-друге, мені здається, команда Хілларі Клінтон помилилася в тому, що технологічно в останні тижні намагалася вбити в голову американцям, що перемога уже в руках і все вирішено. В результаті, можливо, частина електорату Клінтон просто не прийшли голосувати і вважали, що їхній голос не потрібен. А електорат Трампа навпаки мобілізувався», -  пояснив Р.Бортнік.
Для України, результати виборів у США будуть мати серйозний ефект, але «він лежить в широкому діапазоні».
«Якщо він буде визначатися у взаємовідносинах Росії та США, якщо буде знайдено порозуміння з Росією, то я не виключаю, що політика США стосовно України може кардинально змінитися і США буде поступово зменшувати свій  політичний контроль і вплив на українську ситуацію. Якщо не вдасться домовитися з Росією і продовжиться конфронтація на нинішньому рівні, то в Україні буде змінена правляча політична еліта», -  вважає політолог.
Умовно кажучи, наводить приклад, команда Петра Порошенка може бути змінена на команду Сергія Лещенка чи когось іншого.
«Я впевнений, що ні Трамп, ні його оточення не пробачать нинішній українській владі спроб втопити Трампа і його рейтинги скандалом навколо Пола Манафорта. Нагадаю, саме тоді Національне антикорупційне бюро та українська влада легалізували так звану «амбарну книгу» Партії регіонів, на основі якої дискредитували Пола Манафорта, що привело до падіння рейтингів Трампа та відставки самого Манафорта», -  вважає Р.Бортнік.
Таким чином, він прогнозує появу персональних рішень  щодо української влади.
«Публічно це може поки що не проявлятися, але реально підтримка правлячих політичних еліт зменшуватиметься і буде пришвидшуватися пошук альтернативних політичних еліт», -  підкреслив політолог.
Стратегію дій Трампа, вважає він, навряд чи можна буде побачити раніше лютого-березня 2017 року.
«Сьогодні йому треба набути повноважень, сформувати команду, тому ефект від цих виборів буде відкладено. Не очікую різкої зміни стратегії США щодо України, але стосовно частини українського політикуму, дискредитованого корупційними скандалами, офшорами, електронним декларуванням, повторюся, відповідь обов'язково буде», -  вважає політолог.
Заяви, які раніше звучали на адресу Трампа, підкреслює Р.Бортнік, «просто дискредитували частину української дипломатії та політиків».
«Не може так висловлюватися і говорити політик в принципі. Мовчу вже про дипломата. Те, що українська влада зіграла на стороні Клінтон, тепер вилізе боком. Хоча, бачу, українські політики своїми заявами вже "перевзуваються на льоту". Але це не так просто буде для декого з них», -  підкреслив політолог.

"Галицький форум"

0 comments:

Дописати коментар

РЕЙТИНГ ТОП-10