79017, Львів, вул. Левицького, 95 konsrus@lviv.farlep.net +38 (032) 275-05-77, +38-067-672-85-58 konsruslviv

неділю, 7 жовтня 2018 р.

Століття української державності відзначили в Австралії

У столиці Австралії Канберрі відбулося офіційне прийняття з нагоди 27-ї річниці Незалежності України та 100-річчя української державності, повідомляє "Незалежність.ТВ" з посиланням на агентство "Укрінформ".
"Сьогодні, маючи досвід боротьби за незалежність України на початку 20-го століття і досвід боротьби з сучасною агресією, ми багато аналізуємо і намагаємося зрозуміти, як не допустити втрати державності знову... Ми створили армію, яка тримає оборону по всьому периметру східного кордону. Ми чітко визначили курс руху - на європейську та євроатлантичну інтеграцію. Ми проводимо важливі стратегічні реформи. Ми заручилися підтримкою міжнародних партнерів, якої нам так бракувало 100 років тому", - сказав посол України в Австралії Микола Кулініч, відкриваючи захід.
У свою чергу голова Союзу українських організацій Австралії (СУОА) Стефан Романів також провів паралелі між сучасністю та минулим.
"Це неймовірно, що сьогодні Збройні сили України на Донбасі демонструють таку ж стійкість і рішучість, яку демонстрували різні українські військові формування протягом воєн за незалежність, зокрема Українська повстанська армія. Через 76 років ми воюємо з тим самим ворогом з тієї ж причини", – сказав Романів.
Він відзначив реформи, які провела Україна, і наголосив на важливості підтримки держави з боку закордонного українства.
"Через наші структури і спільноти, такі як СКУ, СУОА та їхніх членів, через широку громадськість у партнерстві з нашими групами дружби в парламентах Австралії та України, через наші посольства в Києві та Канберрі ми будемо працювати для досягнення наших цілей на користь Австралії, України та міжнародного співтовариства", - наголосив голова СУОА.
Гості свята з числа австралійського політикуму та дипкорпусу активно долучилися до обговорення ситуації в Україні. Особливу зацікавленість у присутніх викликало спілкування на тему отриманя томосу з екзархом Вселенського патріарха в Україні архієпископом Даниїлом, який перебуває з пасторським візитом в Австралії.
Окрасою свята став виступ відомої бандуристки із Сіднея Лариси Ковальчук.

"Галицький ФОРУМ"

0 comments:

Дописати коментар

РЕЙТИНГ ТОП-10