79017, Львів, вул. Левицького, 95 konsrus@lviv.farlep.net +38 (032) 275-05-77, +38-067-672-85-58 konsruslviv

вівторок, 23 травня 2017 р.

Нацбанк рекомендує бізнесу перейти на розрахунки в євро

Національний банк України пропонує бізнесу перейти на розрахунки в євро.
З такою пропозицією виступила заступник голови НБУ Катерина Рожкова на круглому столі в понеділок. Вона пояснила очікування тим, що зараз в Україні активно впроваджуються євродирективи.
"Ми вже внесли багато змін до нормативно-правової бази, багато змін ще готуємо, у тому числі щодо комплаєнсу. Як тільки ми імплементуємо все заплановане, нам буде простіше працювати з банками єврозони", – каже Рожкова.
Як зазначається, банкіри готові підтримати ініціативу. "Будемо закривати цю проблему і переводити клієнтів на євро", – пообіцяв голова правління банку "Глобус" Сергій Мамедов.
Втім, перевести всі контракти в євро неможливо. "Азія, Південна Корея, Японія, Китай не хочуть переходити на розрахунки в євро. Тільки долари", – зауважила голова наглядової ради банку "Конкорд@ і процесингового центру ProCard Олена Сусідка.
Більше того, після відкриття коррахунків в євро в європейських банках з часом в українських установ виникнуть ті ж проблеми, які зараз виникли з американськими контрагентами.
"Більшість європейських банків, маючи дочірні банки в США, будують однакові системи контролю. І якщо перевести платежі в євро, будемо мати ті ж питання", – попереджає заступник голови правління Таскомбанку Максим Земляний.
Нагадуємо, національний банк у вівторок, 23 травня, оголосив аукціон з купівлі до 50 млн доларів на міжбанківському валютному ринку. Про це йдеться в повідомленні прес-служби НБУ.
Інформація про результати аукціону буде оприлюднена на сайті Нацбанку. Пропозиції приймаються до 12:45. У травні НБУ купив на аукціонах 209,2 млн доларів.
Аукціон оголошено у зв’язку зі зниженням котирувань на міжбанку з 26,31-26,33 UAH/USD до 26,29-26,31 UAH/USD.
У квітні Національний банк купив на міжбанківському валютному ринку 402,3 млн доларів.

"Галицький форум"

0 comments:

Дописати коментар

РЕЙТИНГ ТОП-10