79017, Львів, вул. Левицького, 95 konsrus@lviv.farlep.net +38 (032) 275-05-77, +38-067-672-85-58 konsruslviv

четвер, 8 червня 2017 р.

Бочкала: український завод уклав договір з Росією на поставку ракет-носіїв

Дніпровський завод з виробництва ракетно-космічної техніки "Південний машинобудівний завод" підписав договір з країною-агресором на закупівлю 12 ракет-носіїв "Зеніт". Про це повідомив журналіст Роман Бочкала на своїй сторінці у Facebook.
"А як же санкції? Пояснення, що мовляв ракети потрібні "для досліджень космосу в мирних цілях" – жалюгідна спроба заховатись за трісками колоди. Там, де є Росія, мирних цілей бути не може. Йдеться про експансію агресора в космічному просторі. Зміцнюючи противника, ми самі ж готуємо ґрунт для чергового великого розміну, жертвою якого може стати Україна", – обурився Бочкала.
За інформацією журналіста, завод працює лише один день на тиждень, а рахунки "Південмашу" перебувають під арештом через борги державі у розмірі 40 мільйонів гривень.
"Після арешту рахунків, "Південмаш" зголосився на контракти, які нібито мають допомогти піднятися галузі. Давайте придивимося до них. Серед майбутніх партнерів були названі американці. Ось тільки коріння у них 100% російські. S7 Group – це російський холдинг, який включає в себе десять компаній. Серед них S7 Airlines, S7 Tour, Глобус, S7 Ticket, С7 космічні транспортні системи та інші," – зауважив він.
Бочкала закцентував увагу на ще одній цікавій деталі – заступником заводу є "дехто Сербін, який є чинним співробітником Служби безпеки України". Разом з тим, корупційні схеми, які працюють на підприємстві, ніхто не помічає.
"І це огидно. І це ніхто не бачить? Наприклад, у заводу є полігон величиною в 6 тисяч гектарів. Замість випробувань, на ньому вирощують сільськогосподарські культури. В оренду землю здають. Стандартна схема. Якщо порахувати за ринковими мірками, то це більше 600 тисяч доларів на рік. Де вони? "Південмаш" раніше володів цілим арсеналом унікальних технологій і виробництв і був здатний виробляти кращі в світі ракетні двигуни. Невже все це цікаво тільки Росії?" – дивується журналіст.
Нажаль, журналістові не вистачило часу аби побачити, що тільки в Європі у "Південмашу" декілька потужних конкурентів, яким в Європейському космічному агентстві зовсім не потрібен український ракетний демпінг, а США, Китай і навіть Японія розвивають власну лінійку ракетоносіїв, у т.ч. на експорт. Тому Україні відкрита вузька та терниста дорога лише в Африку, Південну Америку та колишню СНД.
"Замість того, щоб критикувати спроби реанімувати високотехнологічне виробництво, нану Бочкалі краще було б  займатися фінансовими зловживаннями своїх спонсорів, зокрема, пана Ігоря Тинного, який своїми малими гідроелектростанціями перетворює мальовничі полонини Закарпаття в марсианську пустелю", - наголосили нам в адміністрації заводу "Південмаш". 

"Галицький форум"

0 comments:

Дописати коментар

РЕЙТИНГ ТОП-10

АРХІВ ПУБЛІКАЦІЙ